DIŞ CEPHE MONTALAMA

DIŞ CEPHE MONTALAMA

Cephelerde ısı yalıtımı yapılması neden gereklidir?

Biz fark etmeden, kötü yalıtılmış binalar çok fazla enerji kaybeder. Bunu çözmek için cephelerin termal olarak yalıtılması gerekir,  çünkü bu ısıtma veya iklimlendirme amaçlı evlerde enerji tüketimini önemli ölçüde azaltır. Isı yalıtımı ile sağlanan ısıtma harcamasında enerji tasarrufu% 50’ye varmaktadır. Çevresel maliyetleri düşürmenin yanı sıra.

Bu nedenle ısı yalıtımı ön plana çıkmıştır. Binaları inşa ederken ve restore ederken önemli bir konu olmaktan çıkıp hayati bir konu haline geldi.

Cepheye ilgili kaplamalarıyla yapıştırılmış prefabrik bir yalıtım paneli yerleştirerek soğuk havalarda ısının kaçmasını engelliyor, yazın duvarların ve iç odaların ısınmasını engelliyoruz. Yılın her zamanında daha keyifli bir his sağlamak, evimizdeki refahımızı arttırmak.

Evlerin içinde, genellikle küf oluşumuna neden olan iç nem kaybolduğunda yoğunlaşmayı ortadan kaldırmayı ve akustik yalıtımı iyileştirmeyi ve ayrıca dışarıdan gelen gürültüyü azaltmayı da başarıyoruz.

Yanmaz mineral yünler sayesinde yalıtım bizi yangından korur ve bu her bina için çok önemlidir.

Bakıma ihtiyaç duymayan, binaya sabit kalan ve 40 ila 75 yıl kimse onu kaldıramaz, yıkamaz veya zarar veremeyen bir malzemedir. Ayrıca, birçok durumda yararlı ömrünün daha da uzun sürebileceğine dikkat çekiyoruz.

Birkaç çeşit cephe ısı yalıtım sistemi vardır:

– Sıva ile bitmiş yalıtım levhası sistemi, onarılması gereken bozuk cephelerde veya kalınlığı artmayan cephelerde kullanılır.

– Havalandırmalı cephe sistemi, çok çeşitli kaplamalara sahiptir ve binanın tesisatını bölme ile yalıtım arasında barındırabilme avantajına sahiptir. Bu sistemde en çok kullanılan yalıtım malzemeleri cam yünü, taş yünü ve poliüretan köpüktür.

– Ön cephe bölme cephelerinde, bitişik bina yıkıldıktan sonra görünür kalanlarda veya estetiğin önemli bir gereklilik olduğu avlu gibi iç cephelerde kullanılan projelendirilmiş yalıtım sistemi.

Yukarıda da okuduğunuz gibi cephelerde ısı yalıtımı birçok avantaj ve farklı yalıtım türleri sağlar. Bu nedenle, daha fazla beklemeyin, bir sonraki seçiminiz, tüm avantajlardan yararlanmak ve evinizde ideal sıcaklıkta, gürültüsüz ve daha fazla maliyet olmadan rahat hissetmek için cephenizi termal olarak yalıtmak olmalıdır.