SERAMİK VE FAYANS İŞLERİ

SERAMİK VE FAYANS İŞLERİ

Seramik-Fayans-Kalebodur Uygulaması

Yapılarda seramik-fayans-kalebodur uygulaması hakkında detaylı bilgilere yer verdiğimiz ve uygulamalarımızı örneklendirdiğimiz yazımızdır. Binalarda özellikle ıslak zeminlerde seramik-fayans-kalebodur uygulaması genel geçer bir yöntemdir. Uzun yıllardır banyo ve mutfaklarımızın vazgeçilmez unsurları olan seramik-fayans-kalebodur uygulaması, günümüzde pek çok alanda kullanılmakta ve ciddi bir faydayı ortaya koymaktadır. Ciddi bir su yalıtımı etkisi olmakla birlikte, yıpranmayan ve kolay temizlenen unsurlar olmaları sebebiyle pek çok yapı unsurunda seramik-fayans-kalebodur uygulaması gerçekleştirilmekte ve artık hemen her noktada kullanım imkanı bulmaktadır.

Seramik-fayans-kalebodur uygulaması Nerelere Yapılır?

seramik-fayans-kalebodur uygulaması yapıların öncelikle ıslak zeminleri için uygun seçeneklerdir. Bununla birlikte kullanıcının tercihi ile bağlantılı olarak laminasyon uygulanmayan tüm zeminlerde de seramik-fayans-kalebodur uygulaması gerçekleştirilmesi mümkündür. Ayrıca endüstriyel alanlarda ve işyerlerinde de seramik-fayans-kalebodur uygulaması yapılmaktadır. Özellikle hijyen gerektiren ortamlarda anti bakteriyel özellikleri nedeniyle ciddi şekilde kullanılmaktadır. Başlıca kullanım alanları,

  • Banyolar
  • Mutfaklar
  • Koridorlar
  • Balkonlar
  • Mağaza zeminleri
  • Mermer ve granit kullanılabilen tüm diğer alanlar
  • Hastaneler
  • Laboratuvarlar

Ve benzeri pek çok alanda seramik-fayans-kalebodur uygulaması yapılabilmektedir. Ayrıca günümüzde bina kaplamaları olarak da bu uygulamalara başvurulduğunu söylemek gerekir. Dekoratif bir unsur olması ve bakım gerektirmemesi sebebiyle açık alanlarda kullanım sıklığı oldukça artmış durumdadır.

Fayans Çeşitleri

seramik-fayans-kalebodur uygulaması yapılacak unsurlar genel olarak fayans olarak bilinir. Porselen ile yaklaşık aynı ürün olan seramik-fayans-kalebodur ürünleri çok yüksek sıcaklıklarda pişirildikten sonra yüzeyleri renklendirilip lamine edilen topraktan mamül ürünlerdir. Bütünüyle sağlıklı ve hiçbir kimyasal içermezler. Gıda amaçlı olarak kullanılan her yerde özellikle hijyen belirteci olarak kullanılan seramik-fayans-kalebodur uygulaması teknikleri tabii ki her ürünü ile aynı değildir.

Fayans dendiğinde akla banyolardaki klasik kare biçimindeki beyaz ürün geliyor olsa da, günümüzde seramik-fayans-kalebodur uygulaması teknikleri hayli gelişmiş ve ürün grupları içerisine çok çeşitli ürünler girmiştir. Görünüşte farklı bir kaplama ürününe benzese de aslında alışveriş merkezlerindeki zeminler çoğunlukla seramik-fayans-kalebodur uygulaması yöntemi ile inşa edilir. Üzerinde çok fazla gezilen ürünler olmasından dolayı sürekli silinme ihtiyacı vardır ve temiz görünebilmesi için ıslak temizlik buralarda makineli biçimde yapılır. İşte bunu elde edebilmek için seramik-fayans-kalebodur uygulaması yöntemleri bu ortamlarda kaçınılmaz olarak tercih edilmektedir.

Dokusu ve rengi değişmekle birlikte seramik-fayans-kalebodur uygulaması içerisinde kullanılan tüm ürünler hemen hemen aynıdır. Tabii ki dokularına göre çok farklı fiyatlandırma durumunda olmalarından ötürü farklı ürünlermiş gibi düşünülebilmektedirler.

Gök Mühendislik Yalıtım olarak her alanda her boyutta seramik-fayans-kalebodur uygulaması işlemleri yapabilmekte, ihtiyaçlarınızı en iyi biçimde karşılayabilmekteyiz. Talep edeceğiniz marka ve model ürünleri kullanarak mükemmel işçilik koşullarında ortaya koyacağımız hizmetlerimiz uzun süre ihtiyacınızı karşılayacak seramik-fayans-kalebodur uygulaması sonuçlarını ortaya çıkaracaktır.

Yapı inşa sektöründe belki de en ince işçilik türlerinden birisi seramik-fayans-kalebodur uygulaması içerisinde sürdürülen işçilik süreçleridir. Oldukça hassas çalışılması gerekilen, yüzlerce metrekare alanın kaplanması gerektiği uygulama sırasında yapılacak en küçük hata bütünüyle hüsran sonucunu doğurabilir. Bu sebeple Gök Mühendislik Yalıtım olarak seramik-fayans-kalebodur uygulaması işlemlerimize özel bir özen gösteririz. Milimetrik hesaplar yaptığımız uygulamalarımız tamamlandığında lazerle dahi ölçüldüğünde sıfır hatanın tespit edileceği sonuçları üretebilmek için çalışmaktayız. Su yolları ve eğim işlemlerini özenle yaparak satıh üzerinde birikmeleri imkansız hale getirmekteyiz. seramik-fayans-kalebodur uygulaması yaptıran pek çok kimsenin şikayeti zeminde biriken suyun gidere değil başka noktalara birikmesidir. Biz Gök Mühendislik Yalıtım olarak, tüm sağlamlık ve gösterişlilik etkileri bir yana dursun, suyun akış açısı üzerinde dahi incelikle plan yapar ve aslında hayati nitelikte olduğu söylenebilecek bu unsuru mükemmel biçimde elde ederiz.

Gök Mühendislik Yalıtım size mükemmel seramik-fayans-kalebodur uygulaması sonucunu garanti etmektedir. Bizi dilediğiniz zaman arayabilir, bilgi alabilir ve keşif talep edebilirsiniz.

YER DÖŞEME

Bir evin zemin kaplama malzemesi o evin en büyük dekorasyon malzemesidir. Görüntü ve malzeme rengi ne kadar önemliyse aynı zamanda malzemenin teknik özellikleri bir o kadar önem taşır. Bir evde yada iş yerinde en çok darbe alan ve yıpranan yer zemindir. Bunun için yer kaplama malzemesi sağlam olmalıdır. Eğer mevcut zemin yapınızı yenileyecekseniz kaliteli malzeme seçmenizi öneririz. Aşağıda sizin için yer döşeme malzeme önerilerimiz vardır.

Laminat : Bünyesinde bakteri ve leke tutmaz. Ahşap görünüm sunar, ekonomiktir ama suya neme ve çizilmelere karşı hassastır.

Lamine Parke: Bünyesinde bakteri ve leke tutmaz. Ekonomiktir, çizilmeye karşı laminanta göre çizilmeye karşı daha dayanıklıdır. Üst tabakası ahşaptır.

Masif Ahşap: Çok dayanıklı bir yer döşeme malzemesidir. Yüzeyi zımparalanıp , cilalanabilir. Leke tutmaması için özel boyaları vardır. Su ve neme karşı hassastır.

Doğal Taş: Güzel bir doğal taş görünümü sunmanın yanında sağlam bir malzemedir. Geniş bir renk kulvarı vardır. Kaygandır ve leke tutmaması için özel malzemelerle kaplanması gerekir.

Vinil : Ekonomik, kesinlikle leke tutmayan , temizliği çok basit olan , geniş renk seçeneklerini barındıran ,dayanıklı ve uzun ömürlü bir malzemedir.

Seramik: Değişik renk, doku ve ebatları vardır. Temizliği kolay dayanıklı bir malzemedir.

Linolyum: Çevre dostu ve çok ucuz bir yer döşeme malzemesidir. Kesinlikle leke tutmaz ve uzun süre ayakta kalınan iş yeri ve toplu kullanım alanlarında stresi alır yorgunluk yapmaz yumuşak bir yapıdadır.

Bunlar ve daha fazla yer döşeme yöntemini Yapı İnşaat olarak itinayla yapmaktayız . İhtiyacınızı söyleyin size en iyi yer döşeme sistemini projelendirip sunalım.

İşlerimiz hakkında daha fazla bilgi için lütfen bizimle irtibata geçiniz.
Tabiki size inşaatınızda veya bulunduğunuz yerde kapsamlı bir danışma`da sunabiliriz.

Bizimle İletişime Geçin.